Veselības semināri tagad arī Valmierā

2008.10.18. | Autors: |

12. oktobrī mūsu draudzes Veselības klubiņa „Jauns sākums” komanda Valmieras pilsētā atkal rīkoja Veselības izstādi, kuru apmeklēja 180 Valmieras iedzīvotāji. Brīvā, priecīgā gaisotnē visi varēja iepazīties ar astoņiem veselības pamatprincipiem.To apmeklēja arī portāla www.valmierai.lv žurnāliste Gundega Siliņa. Piedāvājam ieklausīties viņas iespaidos.

„Veselības semināri tagad arī Valmierā
Gundega Siliņa, valmierai.lv
Publicēts 2008-10-13 14:57:45 — « Uz sākumlapu — Veselība»Drukāt
Palielināt attēlu
Vakardien, 12.oktobrī, Valmierā, Meža ielas 7 telpās, Veselības klubs „Jauns sākums” rīkoja veselības izstādi, kuras mērķis bija informēt sabiedrību par veselības kluba „Jauns sākums” lekcijām un praktiskajām nodarbībām. kas notiks izstādes telpās katra mēneša pirmajā svētdienā plkst.10:00, sadarbojoties ar centriem Igaunijā un Čehijā.
Veselības izstādē apmeklētāji aplūkoja astoņu veselības pamatprincipu – “Uzturs, Kustības, Ūdens, Saulesgaisma, Gaiss, Atpūta, Atturība un Uzticība” – prezentācijas un saņēma ārstu bezmaksas konsultācijas un ieteikumus savas veselības uzturēšanai, kā arī noteica glikozes, asinsspiediena un holesterīna līmeni savās asinīs.

Izstādes apmeklēšana sākās ar stenda „Uzturs” apmeklēšanu, kurā ar Līvas un Madaras palīdzību izstādes apmeklētājiem tiek noteikts svars, garums un noskaidrots tauku procentu atbilstība to ķermeņa masai. Apmeklētājiem tika sniegtas īsas konsultācijas par uzturā ieteicamajiem ēdieniem un uzturvērtībām.

Stendā „Kustības” Valdis un Tatjana apmeklētājiem izmērīja pulsu, pēc tam apmeklētājiem liekot soļot uz vietas aptuveni minūti, izmantojot pakāpienu, un pēc tam atkārtoti divas reizes izmērot pulsu. Tādā veidā tika noteikts aptuvenais kustību trūkums ikdienas dzīvē.

Izstādes apmeklētāji uzzināja daudz vērtīgu jaunumu par ūdeni un to labajām īpašībām, arī paši izdzerot vienu glāzi ūdens. „Ja ar vēsu ūdeni saslapina dvieli un apliek to ap kaklu, vēl pār virsu apliekot vilnas lakatu, klepum no rīta vajadzētu būt mazākam, ” skaidroja Zane un Ginta. „Ir būtiski izdzert dienā 8-10 glāzes tīra ūdens, neskaitot tēju, sulu vai citus šķidrumus.”

Viens no vispieprasītākajiem stendiem bija „Atpūta,” kur darbojās četri masieri – Ilze, Baiba, Lija, Valērijs un Mārtiņš. Cilvēkiem tika izmasētas muguras un rokas, kā arī tika noteikti sabiezējumi, kas varētu būt radušies mazkustīga dzīvesveida rezultātā. Daži izstādes apmeklētāji atzina, ka viņi labprāt pie šī stenda uzkavētos arī ilgāk, nekā tika ļauts.

Stendā „Svaigs gaiss” Egīls un Ints noteica plaušu tilpumu, liekot apmeklētājiem pūst caurulītē. Ja uz tās uzrādītais skaitlis neatbilda noteiktajam, ņemot vērā ķermeņu masas rādītājus, apmeklētājiem tika ieteikts biežāk vēdināt telpas, kustēties svaigā gaisā un mazināt smēķēšanu, ja tas tika darīts.

Visvairāk cilvēki izmantoja pakalpojumu bez maksas noteikt savu holesterīna un glikozes līmeni asinīs, ko veica medmāsas Guna un Daiva.

„Saulesgaismas” stendā cilvēkiem Ieva un Mārīte mērīja asinsspiedienu. Apmeklētāji uzzināja par saules gaismu, kam ir svarīga loma D vitamīna ražošanā. Šis vitamīns uzlabo kalcija uzsūkšanos, kas ir svarīgi, lai kauli kļūtu un paliktu taisni un stipri.

Stendā „Atturība” puiši – Andris, Gatis un Jānis – veica veselības vecuma testu, kas tika noteikts, izmantojot jautājumus elektroniska testa veidā. Testā tika ietverti jautājumi par gulētajām stundām, smēķēšanu, alkoholu, kustīgu/mazkustīgu dzīvesveidu un citiem tamlīdzīgiem jautājumiem.

Pēdējais stends, kurā izstādes apmeklētājiem bija jānokļūst, bija „Uzticība Dievam,” kurā cilvēkiem bija iespēja aprunāties ar mācītāju Viktoru. Edīte un Aldis apmeklētājiem deva iespēju aizpildīt anketas, kurās bija jāatzīmē sev interesējošākās tēmas, par kurām apmeklētāji labprātāk uzzinātu vairāk lekcijās un praktiskajās nodarbībās. Edīte piebilda, ka uz nodarbībām laipni gaidīti būs arī visi tie interesenti, kas netika apmeklējuši izstādi. Bet tiem, kas satraucas par semināru cenu, varu iepriecināt – nodarbības būs bez maksas!
Materiāls drukāts no portāla Valmierai.lv: http://www.valmierai.lv/izklaide/veseliba/5401

Gribas piebilst, ka izstādē bez rakstā pieminētajām personām vēl darbojās vairāki veselības entuziasti, kas katrs ielika savu ieguldījumu šajā darbā. Ļoti daudz izstādes apmeklētāju vēlējās konsultēties ar mediķiem. Visu dienu gan pie Valmieras slimnīcas fizioterapeita Mikus Mezīša, gan pie uzņemšanas nodaļas ārstes Baibas Kreitenbergas gaidīja rinda apmeklētāju, vēloties saņemt atbildes uz saviem jautājumiem.
Tālāk darbs turpināsies Veselības klubiņos, kur to apmeklētāji uzzinās ļoti daudz interesantu un veselībai noderīgu lietu.


Pagaidām komentāru nav
Raksts publicēts kategorijā(s): Jaunumi

Komentāru RSS (Varat automātiski saņemt komentārus RSS lasītājā!)

Uzrakstiet savu komentāru

Lai komentētu, Jums ir jāautorizējas.